| 503 954 173 |

Witamy w SuperLiga6 Rzeszów!

Witamy w SuperLiga6 Rzeszów!

Na udział w projekcie Superliga6 zdecydowała się też liga szóstek z Rzeszowa, która od sezonu Jesień 2020 rozgrywa swoje mecze pod szyldem Superliga6 Rzeszów. Rozgrywki w stolicy województwa podkarpackiego i jego okolicach to aktualnie jeden poziom rozgrywkowy i kilka turniejów rocznie. Nie brakuje tu też drużyn, które w przeszłości z powodzeniem rywalizowały na arenie ogólnopolskiej.

 

Rozgrywki piłkarskich szóstek w Rzeszowie na dobrą sprawę profesjonalne zostały utworzone w 2013 roku kiedy to wystartowała I Edycja Amatorskiej Ligi Orlika w Rzeszowie na orliku IV LO przy ul. Dąbrowskiego. Następnie w 2015 roku ALO wszedł w szeregi Extraliga.pl. Do 2017 roku głównym koordynatorem rozgrywek był Marcin Sobczak. Następnie rozgrywki z powodu zakazu gry lig na rzeszowskich orlikach zostały przeniesione na orlik do pobliskiego Tyczyna (trwały tam do 2018 roku) a koordynatorami zostali Tomasz Nogaj i Daniel Moskal. W 2018 r po bardzo dużym sukcesie Tęczy Rzeszów (Mistrz Polski Extraliga.pl 2018) od września nastąpił duży boom na "piłkarskie szóstki " w Rzeszowie i okolicach , czego efektem była bardzo duża liczba chętnych drużyn niestety z powodu braku obiektów gdzie można było rozgrywać rozgrywki ostatecznie wystartowało 26 drużyn a obiektami pomocnymi były orliki w Czarnej Łańcuckiej oraz Łańcucie . Niestety od 2019 roku "zakazy gry" lig nastąpiły także na tych "naszych obiektach " . Tak więc z dnia na dzień Rzeszów ponownie został bez boiska do gry. Pomocną dłoń do nas wyciągnęli jednak Wójt Gminy Boguchwała p. Wiesław Dronka (obecny Wójt Pan Wiesław Kąkol) oraz Dyrektor Kultury i Sportu UG Boguchwała p. Wojciech Kalandyk i udostępnili na potrzeby rzeszowskiej ligi boguchwalski orlik i tam do tej pory są rozgrywane pojedynki piłkarskich szóstek. Od sezonu Jesień 2020 rozgrywki noszą nazwę Superliga6 Rzeszów. W trakcie sezonu który trwa ( Wiosna (marzec- czerwiec ) oraz Jesień ( wrzesień - listopad ) oprócz tradycyjnej ligi rozgrywane są także Puchar oraz jednodniowe turnieje.

Na przełomie stycznia/lutego od 4 lat rozgrywany jest także Turniej Futsalu na tyczyńskiej hali , który, z roku na rok, liczy coraz większą obsadę.

Obecnie do 8 marca trwają zapisy do sezonu Wiosna 2021 Superliga6 Rzeszów, która będzie rozgrywana w środowe wieczory od 17 marca 2021 r na boguchwalskim orliku. Zaplanowano także 3 turnieje eliminacyjne do Pucharu Superliga6 Rzeszów, które zostaną rozegrane w kwietniu, maju i czerwcu, kiedy to odbędzie się również sam finał zmagań Superli6owych i pucharowych.

Informacje oraz zgłoszenia o rzeszowsko - boguchwalskich rozgrywkach:

Daniel Moskal - koordynator projektu

tel: 503 954 173 , e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowa strona Superligi6 Rzeszów zostanie uruchomiona na naszym portalu w przyszłym tygodniu.

Gdzie gramy